You are here:

Idealaus svorio skaičiuoklė

Idealaus svorio skaičiuoklė
Lytis
Ūgis
cm

Idealaus svorio skaičiuoklė

Tobulybės (idealumo) siekis – savybė, kuri, žinoma, neperžengiant tam tikrų ribų, yra sveikintina. Vieni mūsų norime būti geriausi savo profesinėje srityje. Kiti – pasiekti aukštumų sporte ar kitame mėgstamame laisvalaikio užsiėmime. Ne paslaptis, jog nemažai žmonių, žiūrėdami į savo atvaizdą veidrodyje, taip pat ieško idealo. O šis, kalbant apie išvaizdą, neretam glaudžiai susijęs ir su kūno svoriu.

Jei aktualu, koks turėtų būti Jūsų svoris pagal ūgį ir amžių bei lytį – faktorių, kviečiame pasinaudoti pateikta idealaus svorio skaičiuokle. Žemiau rasite ir išsamesnį aptarimą, iš ko yra sudaryta konkretaus autoriaus idealaus svorio formulė. Iš pirmo žvilgsnio idealaus svorio skaičiavimai gali pasirodyti sudėtingi, priverčiantys pasukti galvą bei „apsiginkluoti“ kalkuliatoriumi. Tačiau į šioje internetinėje svetainėje esančią skaičiuoklę užtenka įvesti nurodytus duomenis (lytis, ūgis) ir rekomenduojamas idealus svoris bus apskaičiuotas akimirksniu.

Tiesa, atkreipiame dėmesį, jog visos idealaus svorio formulės yra gana ribotos. Tai yra – apimančios ne visus kriterijus, nuo kurių gali priklausyti kūno svoris. Vadinasi, gauto rezultato nederėtų „priimti už gryną pinigą“. Sužinojus rekomenduojamą idealų svorį, pravartu atsižvelgti ir savo KMI. Tai – objektyvus rodiklis, kurį, norėdami įvertinti esamą sveikatos būklę bei užkirsti kelią galimoms ligoms, naudoja ir medikai.   

Idealus svoris pagal Hamwi (1964)

Remiantis Hamwi 1964 metais sukurta formule, moters, kurios ūgis yra 1,52 m, idealus svoris turėtų būti 45,36 kg. O tokio paties (1,52 m) ūgio vyro – 48,08 kg. Sulig 2,54 cm (originalioje formulėje tai atitinka 1 colį), viršijančiais minėtą 1,52 m ūgio ribą, prie idealaus svorio reikia pridėti po 2,27 kg (5 svarai). Jei žmogus yra žemesnis nei 1,52 m – 2,27 kg atimti. 

Kitaip nei daugelyje kitų bandymų apibrėžti idealų svorį, apsiribojantį vien lytimi bei amžiumi, Hamwi išskyrė ir kitą veiksnį – riešo storį, galintį pakoreguoti idealų svorį. Kai riešo plotis – 17,78 cm (7 coliai), idealus svoris lieka tas pats. Kai riešo plotis yra didesnis arba mažesnis, prie idealaus svorio reikia atitinkamai pridėti arba atimti 10 proc. idealaus svorio.

Pagrindinis privalumas, dėl kurio vertinama Hamwi sukurta idealaus svorio formulė, faktas, jog įtraukiamas ne tik į ūgis, bet ir papildomas parametras. Šiuo atveju – riešo storis. Tiesa, formulėje nedominuoja visa eilė veiksnių, kuriais remiantis, galėtų būti bandoma objektyviai atsakyti į dažnam aktualų klausimą, kiek turėčiau sverti. Idealaus svorio formulė pagal Hamwi rekomenduojama vidutinio ūgio, o ne aukštiems/žemiems žmonėms.

Idealus svoris pagal ūgį anot Robinson (1974)

Robinsonas, kurdamas idealaus svorio formulę, daug dėmesio skyrė empirinių duomenų analizei. Tačiau jo sukurta idealaus svorio skaičiuoklė taip pat apima mažai kriterijų: tik lytį ir ūgį. Pasak Robinson, idealus vyro, kurio ūgis – 1,52 m (originalioje formulėje – 5 pėdos), svoris turėtų būti 52 kg. Tokio paties ūgio moters – 49 kg.

Jei vyras yra aukštesnis nei 1,52 m, norint apskaičiuoti idealų svorį, sulig 2,54 cm (originalioje formulėje tai atitinka 1 colį), reikia pridėti 1,9 kg. Moterų atveju – 1,6 kg.

Remiantis šia formule, gali būti skaičiuojamas vyrų bei moterų, esančių „viduriukyje“ (tai yra – vidutinio ūgio bei vidutinio amžiaus), idealus svoris.

Tai – paprastai praktiškai pritaikoma, tačiau, kaip ir daugelis idealaus svorio formulių, per mažai veiksnių apimanti formulė. Juk, pavyzdžiui, svoris pagal amžių – taip pat aktualus kriterijus, tačiau Robinson į savo sukurtą formulę žmogaus amžiaus neįtraukė.

Idealus svoris pagal Miller (1983)

Pasak Milerio, jei vyro ūgis siekia 1,52 m, idealus jo svoris – 52 kg, prie kiekvieno papildomo colio (2,54 cm), pridedant po 1,9 kg. Tuo tarpu 1,52 m ūgio moteris, remiantis šia formule, galėtų pasigirti idealiu svoriu, jei šis būtų 49 kg. Kalbant apie šiek tiek aukštesnes moteris, prie kiekvieno papildomo colio reikia pridėti po 1,7 kg.

Jei, naudodamiesi šia idealaus svorio skaičiuokle, pabandytumėte įvertinti labai aukšto ar, priešingai, labai žemo žmogaus svorį, gauti rezultatai akivaizdžiai prasilenktų su realybe. Miller formulė, apimanti tik žmogaus lytį bei ūgį, gali būti tinkama vidutinio ūgio vyro/moters idealaus svorio įvertinimui.

Idealus svoris pagal Devine (1974)

Kalbos apie idealų svorį dažnam mūsų siejasi su grožiu, tačiau Devine, kurdamas formulę, turėjo gerokai praktiškesnį tikslą. Idealų svorį reikėjo apibrėžti tam, jog būtų galima tiksliai apskaičiuoti įvairių vaistų rekomenduojamas naudoti dozes.

Vėlgi, pažvelgus į šią formulę, akivaizdu, jog autoriui aktualu buvo tik žmogaus lytis bei ūgis. 1,52 m ūgio vyro idealus svoris – 50 kg. Tokio paties ūgio moters – 45,5 kg. Kai žmogaus ūgis viršija šią ribą, prie kiekvieno papildomo colio (pasikartosime: tai atitinka 2,54 cm) reikia pridėti po 2,3 kg. Šis formulės dėmuo išlieka tas pats, nesvarbu, būtų skaičiuojamas idealus vyro ar moters svoris.

Nepaisant Devine idealaus svorio formulės ribotumo (tai yra neatsižvelgimo į kitus veiksnius, galinčius lemti kūno svorį) ir tinkamumo tik nedidelei žmonių populiacijos daliai, ji buvo viena iš labiausiai naudojamų.

Idealaus svorio skaičiuoklė ir KMI

Pasinaudoję šia idealau svorio skaičiuokle, sužinosite ne tik idealų svorį pagal Robinson, Miller, Devine, Hamwi taikytas formules, bet ir rekomenduojamą KMI indeksą. Jei idealus svoris – tai konkretus skaičius, išreikštas ne tik kilogramų, bet ir gramų tikslumu, tai KMI „žirklės“ yra gerokai platesnės. Vadinasi, apimančios gerokai daugiau veiksnių, nei tik lytis bei ūgis, galinčių nulemti svorį. Sužinoti, ar dabartinis KMI atitinka, o gal prasilenkia su rekomenduojamu, galite pasinaudoję KMI skaičiuokle, kurią taip pat rasite mūsų interneto svetainėje.